17.1 C
Struga
Tuesday, September 28, 2021
дома Ковид-19

Ковид-19

  Славој Жижек: „Лековите“ на Гејтс и Сорос не ја лекуваат болеста, туку ја продолжуваат

  Рутината на овие милијардери не е ништо друго туку лага: Шпекулативна експлоатација придружена со залудна грижа за катастрофалните хуманитарни последици за кои првенствено е...

  Русите го завршуваат клиничкото испитување на лекот против корона, наменет за сите возрасти

  Во Русија, завршува втората фаза од клиничките испитувања на препарати за превенција и третман на инфекција со коронавирус „Мир 19“ („Mir 19“), изјави директорот...

  Американската агенција за храна и лекови, ја отфрли третата доза од вакцината на „Фајзер“

  Советодавниот комитет на Американската администрација за храна и лекови (FDA) го отфрли предлогот за воведување на третата доза вакцина „Фајзер / Бионтек“ („Pfizer /...

  Њујорк: Здравствените работници ја добија пресудата. Вакцинацијата привремено суспендирана за нв

  Здравствените работници во Њујорк (New York), добија одложување од федералниот мандат во врска со коронавирусот. Тоа доаѓа откако група од 17 здравствени работници ја...

  ЦДЦ: Пријавени 650.000+ повреди, по примање Ковид вакцина

  Податоците објавени од Центрите за контрола и превенција на болести (CDC) во петокот покажаа дека помеѓу 14 декември 2020 година и 27 август 2021...

  Белгискиот премиер се противи на задолжителна вакцинација

  Во опширно интервју за еден од најтиражните дневни весници, белгискиот премиер Александер Де Кро објаснува зошто е против задолжителна вакцинација и покрај тоа што...

  „Вистинскиот Ентони Фаучи“, книга на Роберт Ф. Кенеди Јуниор

  Денес, д -р Ентони Фаучи е домашен херој за половина Америка. Компаниите за лекови, владини претставници и корпоративните медиуми финансирани од фармацијата се повикуваат на...

  Тетово: Пациент вакциниран со две дози „Синофарм“ почина од Ковид-19

  Во Клиничката болница во Тетово вчера починал 62-годишен пациент кој бил заразен со Ковид-19 иако претходно примил две дози од вакцината на „Синофарм“. Починатиот...

  Коронавирус, вакцини и „Фондацијата Гејтс“

  Бил Гејтс тврди дека никој не бил поактивен во промовирање и финансирање на истражувања за вакцини насочени кон борба против коронавирусот од него и...

  Кеш или картичка – Дали ковид-19 ќе го убие кешот?

  Потрагата по општество без готовина трае веќе некое време, но пандемијата ковид-19 се користи како изговор за да се забрза процесот. Во документарниот филм „Кеш...
  error: Alert: Content is protected !!