14 C
Struga
Thursday, October 21, 2021
дома Ковид-19

Ковид-19

  Нови мерки во Хонг Конг: Кој ќе одбие тестирање, парична казна или затвор

  Задолжителното тестирање за Ковид-19, за групи со висок ризик на граѓани, денес започна во Хонг Конг (Hong Kong). Оние што одбиваат да тестираат, се соочуваат...

  Шпанскиот врховен суд донесе одлука: „Неуставни се заклучувањата поради Ковид-19!“

  Највисокиот суд во Шпанија пресуди дека националното заклучување на земјата поради ковид-19 е НЕУСТАВНО, по тужбата поднесена од популистичката партија „Вокс“ („Vox“), пишува „Summitnews“,...

  Д-р Менг Јан: „Короната е био-оружје, поради релативно ниската смртност“

  Тешко е за јавноста да прифати дека САРС-КоВ-2 е оружје поради релативно ниската смртност, но ги исполнува критериумите на био-оружје, заклучува научниот труд на...

  Д-р Марковски: „Вакцината не е решение за излез од пандемијата“

  По речиси една година во Македонија повторно се воведе полициски час. Овој пат рестрикциите во движењето ќе траат две недели односно до 22 март....

  Француски тенисер: “Жал ми е што се вакцинирав, минувам низ пекол и не можам...

  ЕРЕМИ ЧАРДИ (JEREMY CHARDY), тениски ветеран (34), кој го освои Дејвис купот (Davis cup) со Франција и беше 25 -ти играч во светот пред...

  Потврден скандалот во Хрватска: Без тестирање, луѓе се прогласуваат болни од Ковид-19

  Во Хрватска (Croatia), пред 2 дена се случи скандал со коментарите на официјалната Фејсбук (Facebook) страницата „Коронавирус Хрватска“ (Coronavirus Hrvatska), со тоа како луѓето...

  (ВИДЕО) Над 10.000 учесници на масовните протести во Штутгарт

  Митингот е организиран од движењето Кверденкен, составено од негативисти за коронавирус, десничарски активисти и противници на вакцинацијата, кои во моментов се под надзор на...

  Ќе се бараат ли сертификати за влез во избирачките места во Македонија?

  Избирачкиот одбор ќе биде задолжен да се грижи за почитувањето на протоколите за здраствена заштита на денот на изборите, велат од Државната изборна комисја...

  Лавров: “Воведувањето ковид – пасоши, би било спротивно на принципот, на доброволна вакцинација”

  Воведувањето ковид-пасоши, на територијата на Европската унија (European union), би било спротивно на принципот, на доброволна вакцинација, изјави министерот за надворешни работи на Русија...

  Кеш или картичка – Дали ковид-19 ќе го убие кешот?

  Потрагата по општество без готовина трае веќе некое време, но пандемијата ковид-19 се користи како изговор за да се забрза процесот. Во документарниот филм „Кеш...
  error: Alert: Content is protected !!