18 C
Struga
Thursday, October 21, 2021
дома Ковид-19 страница 3

Ковид-19

  Белгискиот премиер се противи на задолжителна вакцинација

  Во опширно интервју за еден од најтиражните дневни весници, белгискиот премиер Александер Де Кро објаснува зошто е против задолжителна вакцинација и покрај тоа што...

  „Вистинскиот Ентони Фаучи“, книга на Роберт Ф. Кенеди Јуниор

  Денес, д -р Ентони Фаучи е домашен херој за половина Америка. Компаниите за лекови, владини претставници и корпоративните медиуми финансирани од фармацијата се повикуваат на...

  Тетово: Пациент вакциниран со две дози „Синофарм“ почина од Ковид-19

  Во Клиничката болница во Тетово вчера починал 62-годишен пациент кој бил заразен со Ковид-19 иако претходно примил две дози од вакцината на „Синофарм“. Починатиот...

  Коронавирус, вакцини и „Фондацијата Гејтс“

  Бил Гејтс тврди дека никој не бил поактивен во промовирање и финансирање на истражувања за вакцини насочени кон борба против коронавирусот од него и...

  Кеш или картичка – Дали ковид-19 ќе го убие кешот?

  Потрагата по општество без готовина трае веќе некое време, но пандемијата ковид-19 се користи како изговор за да се забрза процесот. Во документарниот филм „Кеш...

  Шпанскиот врховен суд донесе одлука: „Неуставни се заклучувањата поради Ковид-19!“

  Највисокиот суд во Шпанија пресуди дека националното заклучување на земјата поради ковид-19 е НЕУСТАВНО, по тужбата поднесена од популистичката партија „Вокс“ („Vox“), пишува „Summitnews“,...

  ВАЕРС-САД: Повеќе од 2.000 смртни случаи за една недела, после примање на ковид вакцина

  Податоците на ВАЕРС објавени денес од ЦДЦ покажаа вкупно 438 441 извештај, за несакани настани од сите возрасни групи по КОВИД вакцините, вклучувајќи 9.048...

  Др. Вело Марковски: „Ковид вакцините, подалеку од децата“

  „За да зборуваме за колективен имунитет и улогата на колективниот имунутет во повлекување на пандемијата во моментов, треба да имаме реален пресек на монеталната...

  Тробоњача: „Информациите од Израел се загрижувачки, половина од заразените се вакцинирани со двете дози“

  Имунологот Златко Тробоњача, гостуваше во емисијата „Добро јутро, Хрватска“, на „HRT“. Тој зборуваше за моменталната ковид-ситуација во Хрватска, како и светско ниво. На прашањето, „Колку не...

  Дали „Климатското заклучување“ е на Хоризонт?

  Според написот напишан од официјален СЗО и објавен од мега-корпоративен тинк-тенк. Авторот и поддржувачите на извештајот Извештајот, под наслов „Избегнување на климатските заклучувања“, го напиша Маријана...
  error: Alert: Content is protected !!