20 C
Struga
Sunday, May 29, 2022
дома Политика

Политика

  Недостиг на храна за шест месеци – глобалистите ни кажуваат што ќе се случи...

  Во средината на 2007 година, Банката за меѓународни порамнувања (Централната банка на централните банки) објави изјава во која се предвидува претстојната „Голема депресија“ предизвикана...

  Реизбор на Емануел Макрон: Франција не е спасена. Франција е во опасност, повеќе од...

  Оние кои му честитаат на францускиот претседател Емануел Макрон за „спасувањето на Франција“ од крајната десница целосно ја промашуваат поентата. Тоа не е „триумф за...

  Ким предупредува дека Северна Кореја би можела превентивно да го користи своето нуклеарно оружје

  Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун повторно предупреди дека Северна Кореја би можел превентивно да го користи своето нуклеарно оружје доколку добие закани, пофалувајќи ги...

  Гувернерот на Флорида формира специјална полиција за изборни измами

  Интересна вест доаѓа од Флорида каде гувернерот Де Сантис формира нова полиција која треба да се занимава само со изборни измами. Патем, за нашата очигледна...

  Илон Маск сака да ја провери автентичноста на сите вистински луѓе на „Твитер“

  Се појавуваат првите грижи за преземањето на „Twitter“, од Маск, бидејќи тој изјави дека сака „да ги автентицира сите луѓе на платформата“. Засега не...

  Рускиот суд ги замрзна средствата на „Google“

  Американскиот технолошки гигант се соочи со тужба, откако „Youtube“ го блокираше профилот на рускиот забавен канал. Арбитражниот суд во Москва го замрзна имотот на руската...

  Шведска и Финска брзаат да се подготват за членство во НАТО

  Се чини дека, всушност, и покрај сите предупредувања на геополитичките експерти, Шведска и Финска планираат да продолжат со барањето за членство во НАТО. Ова...

  САД се подготвени да ја прифатат неутрална Украина

  Американскиот државен секретар Антони Блинкен изјави пред Сенатот дека неутралноста или НАТО, е избор на Киев. Вашингтон нема да се спротивстави на прогласувањето на Украина...

  Амбасадата на Израел одржа глобалистичка средба во Загреб за климатските промени – присуствуваше и...

  Собирот, кој се одржа овој вторник во хотелот „Esplanade“ во Загреб, може да се нарече глобалистичка забава. Собирот го организираше Амбасадата на Израел, држава...

  Касами: „Теќето „Арабати Баба“, ќе се претвори во туристичка и културна атракција“

  Денеска преседателот на Движењето Беса, истовремено и кандидат за градоначалник на Тетово на локалните избори 2021 година, Билал Касами ја посети населбата Теќе во...
  error: Alert: Content is protected !!