3 C
Struga
Friday, January 28, 2022
дома Претседателски избори во САД - 2020

Претседателски избори во САД - 2020

  Судири во Вашингтон меѓу приврзаниците и противниците на Доналд Трамп

  ВАШИНГТОН:Неколку часа откако десетици илјади приврзаници на американскиот претседател Доналд Трамп ја демонстрираа својата поддршка за претседателот и протестираа против, како што рекоа, украдени...

  Судот во Пенсилванија, го прифати барањето на Трамп: Ќе се поништат гласачки ливчиња

  Апелациониот суд во Пенсилванија, го прифати барањето на правниот тим на Доналд Трамп (Donald Trump) и нареди дел од гласачките ливчиња добиени по пошта...

  Избори во САД: Бајден победи во Аризона, се чекаат финалните резултати од Џорџија и...

  Кандидатот на Демократската партија Џо Бајден победи во сојузната држава Аризона, со што направи уште еден важен чекор кон веќе сигурната победа на 59....

  Новинар на Белата куќа: „Во Србија, направен e софтверот за гласачките машини, што ја...

  Гласачките машини, кои американскиот претседател Доналд Трамп (Donald Trump) ги обвинува за бришење на милиони гласови, ги направи канадска компанија од делови од Кина...

  Водител на „Фокс њуз“, објави список со имиња на мртви луѓе, кои гласаа за...

  Водителот на „Фокс њуз“ („Fox News“), Такер Карлсон (Tucker Carlson), во својата емисија објави список со имиња на луѓе кои се починати, а „гласале“...

  / Видео / Трамп објави видео од изборна измама

  Претседателот на САД (USA), Доналд Трамп (Donald Trump), објави видео на кое се гледа како група луѓе како во црни вреќи, спакувале гласачки ливчиња...

  САД: Државниот секретар најави ново рачно пребројување на гласовите во Џорџија

  Сојузната  држава Џорџија (Georgia), ќе започне рачно да ги пребројува гласовите од претседателските избори во Америка (Америца), изјави државниот секретар Бред Рефенспергер (Brad Refensperger). „Тоа...

  Трамп убедливо победи во Алјаска

  Американскиот претседател Доналд Трамп (Donald Trump)убедливо го победи противникот на Алјаска (Alaska) на претседателските избори, Џо Бајден (Joe Biden). Според американските медиуми, Трамп (Trump) ја...

  Трамп: „Ќе победиме во Џорџија, откриваме шокантни работи“

  Американскиот претседател и републикански кандидат Доналд Трамп тврди дека ќе оствари голема победа на изборите во државата Џорџија. „Џорџија ќе биде голема претседателска победа, како...

  САД: Министерот за правда, побара истрага за наводите за изборни нерегуларности

  Американскиот министер за правда, Вилијам Бар, ги овласти федералните обвинители низ САД да ги испитаат наводите за неправилности за време на гласањето, доколку има...
  error: Alert: Content is protected !!