20 C
Struga
Sunday, May 29, 2022
дома Попис 2021

Попис 2021

  Заев и Мицкоски постигнаа договор, пописот во Северна Македонија одложен за септември

  СКОПЈЕ (АА) - Премиерот на Македонија и лидер на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), Зоран Заев, по завршувањето на лидерската средба со претседателот на...

  Закани и притисоци од политичари кон попишувачите

  И покрај предупредувањата дека одбивањето да се учествува во пописот и да се организира отпор е кривично дело и се казнува дури и со...

  До пет години затвор, за тие што го организираат бојкотот на пописот

  Јасмина Ѓоргиева од Државниот завод за статистика ги отфрли забелешките дека кампањата за учество на пописот е насочена кон една етничка заедница, како што...

  Попис 2021: Попишани 99.500 граѓани, од дијаспората

  Првиот вицепремиер Артан Груби, на својот „Фејсбук“ профил, објави дека досега се попишани 99.500 граѓани од дијаспората, од кои 11.500 во последните 24 часа. „Нашата...
  error: Alert: Content is protected !!