12.8 C
Struga
Tuesday, May 11, 2021

Откажан бокс меч за титула поради бизарна причина

Големиот боксерски спектакл кој е најавен за претстојниот викенд, најверојатно ќе биде откажан и тоа поради бизарна причина. Британскиот боксер Били Џо Сандерс не сака...

Почина млад јордански боксер

Младиот јордански боксер, Рашид Ал-Сваисат (18) (Rashed al-Swaisat) почина во болница во Кјелце (Kielce) единаесет дена откако доживеа нокаут на Светското првенство за јуниори...
error: Alert: Content is protected !!