12.8 C
Struga
Tuesday, May 11, 2021
дома Од нашиов крај

Од нашиов крај

  / ФОТО / ПОДГОРЦИ: Рамазанска донација на ТИКА и МАТУСИТЕБ

  Подгорци дел од рамазанската хуманитарната акција на ТИКА и МАТУСИТЕБ, во која беа доделени пакети со намирници, за ранливите семејства на нашата населба. НВО „Амбиција“,...

  Во спомен и сеќавање на нашиот Тахир Кариманоски – Алибеговиќ

  Сигурно од самата фотографија, ќе го препознаете лицето на овој прекрасен пријател. Добар дечко, познат меѓу сите Подгорчани и пошироко. Вреднуван дечко, работлив, полн...

  Моторните возила “Трицкл ЕЛМ“ на семејството Елмазоски, целосно произведени во Подгорци!

  „Трицикл ЕЛМ 1Д“  и „Трицикл ЕЛМ 1Б“ може слободно да се каже дека македонски бренд на трицикли, целосно произведени во Подгорци-Струшко, во работните простории...

  Продолжува изградбата на новата џамија на населба Подгорци (Видео/Фото)

  Како што и веќе ќе имате можност да зебележите од самото видео на надворешноста, и фотографиите од внатрешноста на изградбата на новата џамија на...

  Поликлиника Лабуништа: Донација од Подгорчанецот Елдин Идризоски

  Клучен момент во борбата со пандемијата на Covid 19 е соработката со месното население и взаемното помагање кога е најтешко. Огромна благодарност до Идризоски Елдин...

  (Видео) Одбележување на 10 годишнина од првиот Торбешки форум.

  На денешен ден, 8.01.2011, точно пред десет години, во хотел Дрим Струга, беше одржан првиот Торбешки форум, на кој присуствуваат голем број на наши...

  Дивата сеча на огревно дрво во Струшко не запира

  Последно полицијата фати цел камион со крадени дрва на патот Струга - Дебар, а претходно во месноста „Орли“ во атарот на селото Црвена Вода...

  Во спомен и сеќавање на нашиот драг сограѓанин, и брат, хаџи Равман Адемоски

  Со неверување и чувство на голема тага ја примивме жалната вест за прераната смрт на нашиот сограѓанин, Подгорчанец, брат и пријател, хаџи Равман Адемоски. Хаџи...

  Реакција на Енес Мемишоски – Претседател на совет на родители ОУ „Гоце Делчев“ –...

  „Како претседател на совет на родители и член на управниот совет во основно училиште во село Подгорци, во согласност со родителите и дел од...

  Реакција на Енес Мемишоски – Претседател на совет на родители ОУ „Гоце Делчев“ –...

  :reakcija na enes Memisoski cken na ucilisen odbor na oou goce delcev podgorci „Како претседател на совет на родители и член на управниот совет во...
  error: Alert: Content is protected !!