20 C
Struga
Sunday, May 29, 2022
дома Од наш Агол

Од наш Агол

  Турција го ратификуваше нашиот пристапен Протокол за НАТО

  Турција вечерва го ратификуваше протоколот за нашето членство во НАТО, а веста на Фејсбук ја објави вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска. „Благодарност до...

  Си Џинпинг и` наредил на Јужната команда да се подготви за војна

  Кинескиот претседател Си Џинпинг и`наредил на Јужна команда на кинеската армија да ја процени ситуацијата и да ги зајакне своите капацитети. Така, армијата би можела да...

  За енергетскиот мрак на ЕВН или “дали да пријавиме кражба?!“

  Кога надворешен човек ( од некоја си друга планета ), па еве и од најблиска земја од оваа наша земјина топка случајно во изминативе...

  Расчистување и подготовка на Подгоречко поле за нова овогодинешна сеидба.

  Веќе уште од пред една недела Подгорчани, т.е оние кои планираат како и минатите години, или пак о оние кои за прв пат се...

  Да ја сочуваме Радика – Исламот забранува неред и насилство, ама човекот никако да...

  Подтикнати од последните настани поврзани со опасноста која и се наметнува на преубавата и чиста река Радика, а за причините и причинителите нема да...
  error: Alert: Content is protected !!