20 C
Struga
Sunday, May 29, 2022
дома Настрана....

Настрана....

  НОВО НОРМАЛНО?! Геј пар чека уште едно дете

  Актерот Џеси Тајлер Фергусон, најпознат по улогата на Мичел во популарната американска серија „Modern Family“, и неговиот сопруг Џастин Микита оваа есен ќе станат...

  Визер ќе ги обнови летoвите кон Италија, Германија, Малта и Унгарија

  Компанијата ТАВ Македонија, за утре, сабота, 28-ми мај, најавува дека ќе ја заврши рехабилитацијата на пистата на Меѓународниот Аеродром Скопје и од 17 часот...

  Ердоган беше домаќин на студенти од Санџак

  Претседателот на Република Турција, г. Реџеп Тајип Ердоган, денеска, 23 мај 2022 година, беше домаќин на студентите од Санџак кои посетуваат курс по турски...

  Израел и Швајцарија потврдија случаи на мајмунска сипаница

  Израел и Швајцарија потврдија случаи на мајмунски сипаници, со што вкупниот број на земји пријавиле епидемија на 14. Двете земји соопштија дека идентификувале едно заразено...

  Зборуваа дека ова е теорија на заговор! Тајван го спојува ковид пасошот со личната...

  Тајванскиот дигитален сертификат COVID-19, кој се користи како доказ за вакцинација и резултатите од тестот SARS-CoV-2, сега ќе го вклучува националниот матичен број на...

  Маријопул под Руска контрола: Шојгу го известил Путин дека сите екстремисти од Азовстал се...

  Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу го информирал рускиот претседател Владимир Путин дека операцијата за целосно ослободување на „Азовстал“ и Мариупол од украинските екстремисти...

  Ердоган: „Турција ќе каже „не“ за влез на Финска и Шведска во НАТО“

  Турција ќе каже „не“ за влез на Финска и Шведска во НАТО, порача денес турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, додека високите претставници на двете...

  Ердоган за членството на Финска и Шведска во НАТО: Нема да ја направиме истата...

  Турција отсекогаш го поддржувала НАТО, нејзиниот сојузнички дух, но не може да каже „да“ на секој предлог во рамките на алијансата, изјави турскиот претседател...

  Француски маринец се вратил од Украина шокиран од она што го видел

  Поранешниот француски војник Адриен Боке помина три недели во Украина и она што го виде таму ќе остане врежано во неговиот ум засекогаш, рекол...

  Путин: Влезот на Финска и Шведска во НАТО не е закана за Русија, но...

  Рускиот претседател, Владимир Путин, изјави дека Русија нема никакви проблеми со Финска и Шведска и затоа нивниот влез во НАТО не создава закана за...
  error: Alert: Content is protected !!