12.8 C
Struga
Tuesday, May 11, 2021
дома Анализа

Анализа

  Истражувачи и „Frontline doctors “го повикуваат CDC да ги запре сите Ковид вакцини.

  Во јавниот коментар до ЦДЦ, молекуларниот биолог и токсиколог, д-р Јанчи Чун Линдзи, повика на итен прекин на производството и дистрибуцијата на вакцините Ковид....

  Лекарите ја предупредуваат светската јавност – Невакцинираните лица пријавуваат бројни штетни последици по нивното...

  За овој феномен се дискутираше неодамна. Како одминува времето, се чини дека различните последици од користењето нови, експериментални вакцини стануваат сè поочигледни. Но, за...

  Сејшели, држава со најмногу вакцинирани, ги враќа ограничувањата и затвора училиштата

  Сејшелите, островска држава источно од брегот на Африка, е највакцинираната земја во светот против КОВИД (Израел е втор, а Велика Британија трета). Тие вакцинирале...

  Медиуми: На САД треба да им се суди во Хаг за систематско убивање на...

  Во поразителен извештај, експертите за човекови права го повикуваат меѓународниот кривичен обвинител да започне итна истрага. Систематското убиство и тортура врз невооружени црнци од страна...

  Српски аналитичар: „Нонпејперите никогаш не се случајни, без разлика кој стои зад нив“

  Необврзувачките анонимни документи какви што се нонпејперите, кои се појавуваат деновиве, никогаш не се случајни, исто како и времето на нивното објавување, оцени српскиот...

  Русија и Таџикистан создаваат заеднички регионален систем за противвоздушна одбрана

  Лидерите на руското и таџикистанското Министерство за одбрана, Сергеј Шојгу и Шерали Мирзо, во вторникот (27-ми април) потпишаа договор за создавање единствен регионален систем...

  „Вакцинални дигитални пасоши“: Да, Бил Гејтс тоа го кажа. Еве го доказот, бидејќи на...

  Гејтс и неговите официјални лица инсистираат на тоа дека милијардерот никогаш не рекол дека ќе ни требаат дигитални пасоши за вакцини. Но, во говорот...

  Шведска го осудува лудиот план на Гејтс за глобалното затоплување

  Повеќе од една деценија, Бил Гејтс инвестираше милиони долари во научно луд проект за истражување на можноста за „вештачко планетарно ладење кое би го...

  МЦМС: Вкупно 78% од граѓаните сметаат дека државата е во политичка криза

  Македонската Влада ужива доверба од малцинство граѓани или 42 отсто, од кои поголем број се Албанци и припадници на други заедници. Ова го покажуваат...

  Анализа на „Порталб.мк“: Се намалува бројот на административци – буџетари

  Вкупниот број на вработени во јавниот сектор во 2020 та изнесувал 131.183 лица. Од нив 19.594 се вработени во безбедносните структури , во Армијата,...
  error: Alert: Content is protected !!