17 C
Struga
Monday, September 27, 2021
дома Анализа

Анализа

  Графен Оксид во вакцините – независно истражување открива алармантни работи

  Пред четири месеци, напишавме текст за магнетните супстанции што се наоѓаат во вакцините за КОВИД и магнетите што се лепат за кожата на вакцинираните....

  Заташкување на смртта од КОВИД-19, и нуспојавите предизвикани од вакцините. Медицинските сестри откриваат како...

  Како што објавивме порано во текстовите за влијанието врз здравјето, владиниот систем за известување за несакани настани од вакцини (ВАЕРС) сега наведува двојно повеќе...

  Американско педијатриско здружение ја препорачува вакцината Фајзер – и погодете кој е нивниот најголем...

  Уште еден пример за моќта на фармацевтската индустрија и ужасната корупција што го зафаќа здравствениот систем. Американското педијатриско здружение (ААП) препорача вакцината Фајзер како...

  Случаите на заразени со КОВИД се намалуваат во најмалку вакцинираните земји

  Во повеќето од најмалку вакцинираните земји, „Ковид-19“ е во опаѓање. Дневните случаи на СОВИД во светот се намалуваат од 19 август. Тие паднаа за...

  Ковид -19 „Забава со бројки“ – храна за размислување

  Споредете го влијанието на „Ковид-19“ на четири источноазиски земји (Тајван, Сингапур, Јапонија и Јужна Кореја) со неговото влијание врз четири американски североисточни држави (Њујорк,...

  Саудиска Арабија им го сврте грбот на Талибанците, но се создава сојуз што никој...

  Кога Талибанците владееја со Авганистан помеѓу 1996 и 2001 година, Саудиска Арабија беше една од трите земји што ја признаа нивната влада. Освен неа,...

  ПОЧНУВААТ ИГРИТЕ НА ГЛАДТА – Во тек е операцијата за повлекување прехранбени производи од...

  Во почетокот на август, бевме сведоци на наслови на медиумите за повлекување на разни прехранбени производи од продажба. Дури и тогаш, многумина од нас...

  Адвокатите ширум светот поднесуваат нови докази до Меѓународниот кривичен суд во кои се тврди...

  dailyexpose.co.uk на 18 август 2021 година објави интересен текст за злосторства против човештвото, нови докази и прекршувања на Нирнбергскиот код. Текстот Ви го пренесуваме...

  Бомба – Британски податоци го поништуваат целиот процес на принудно вакцинирање против Ковид -19

  Ова апсолутно ја менува играта. Владата на Обединетото Кралство штотуку ги објави следните податоци, скриени во својот извештај за варијантите што предизвикуваат загриженост: Помалку...

  Глобален „ Ковид Циркус“: Бајден ја обвинува Кина, Кина ги обвинува Соединетите држави

  Декласифицирана верзија на извештајот на американската разузнавачка заедница, во која се сумирани наодите на разузнавачките агенции за потеклото на коронавирусот, беше објавена на 27...
  error: Alert: Content is protected !!