33 C
Struga
Wednesday, August 4, 2021
дома Издвоено

Издвоено

  Ердоган му се заблагодари на Путин за поддршката во борбата против шумските пожари

  Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган оствари телефонски разговор со рускиот претседател Владимир Путин. Според објавеното писмено соопштение од претседателскиот дворец на Русија (Кремљ),  двајцата претседатели, Ердоган...

  Целосно вакцинираните го шират вирусот Делта – така што секој мора да биде вакциниран...

  Оние од нас во алтернативните медиуми кои со години ги истакнуваат опасностите од вакцините, мораа да се соочат со напади и потсмев на застапниците...

  ЦДЦ бара од вакцинираните Американци повторно да носат маски

  ЦДЦ препорача некои целосно вакцинирани Американци повторно да носат маски на одредени затворени локации. Одлуката, донесена во услови на зголемување на случаите „Ковид-19“, драматично...

  Коронавирус, вакцини и „Фондацијата Гејтс“

  Бил Гејтс тврди дека никој не бил поактивен во промовирање и финансирање на истражувања за вакцини насочени кон борба против коронавирусот од него и...

  Регулаторот за лекови на ЕУ наведува ретко невролошко пореметување како потенцијален несакан ефект на...

  Европската агенција за лекови (ЕМА) го наведе синдромот Гијлен-Баре (ГБС) како многу редок несакан ефект на вакцинатан Џонсон и Џонсон по испитување на 108...

  Вакцината Фајзер предизвикува невро-дегенеративни болести

  Новиот извештај откри дека Pfizer може да предизвика Алцхајмерова болест и други состојби. Новиот шокантен извештај за вакцините КОВИД-19 откри дека вакцината против коронавирус...

  Ердоган со порака по повод Курбан Бајрам: Нека овој празник донесе благослов на исламскиот...

  Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган објави порака со честитка по повод муслиманскиот верски празник Курбан Бајрам (кој почнува утре и ќе се слави во текот...

  Муслиманските верници од земјите од регионот се подготвуваат за Курбан бајрам

  Муслиманските верници во регионот продолжуваат со последните подготовки за прославата на Курбан бајрам. Агенција Анадолија (АА) собра информации за подготовките за Курбан бајрам во Северна...

  Кеш или картичка – Дали ковид-19 ќе го убие кешот?

  Потрагата по општество без готовина трае веќе некое време, но пандемијата ковид-19 се користи како изговор за да се забрза процесот. Во документарниот филм „Кеш...

  Децата во Силван трауматизирани од израелската политика за етничко чистење

  Палестинските деца во окупираната населба Силван (Silwan), во источен Ерусалим (East Jerusalem), се трауматизирани од тековната кампања за етничко чистење на Израел, вклучително и...
  error: Alert: Content is protected !!