8.9 C
Struga
Sunday, November 28, 2021
дома Издвоено

Издвоено

  (Видео) ХАБИБ: Никој не зборува за навредувањето на мојата вера и семејство, ама појасот...

  Хабиб Нурмагомедов синоќа во Лас Вегас го победи Конор Мекгрегор и ја одбрани титулата првак во лесна категорија. По натпреварот тој предизвика инцидент во публиката, а за сето...

  КОГА СПОРТОТ НЕ Е СПОРТ: ИЛИ ЌЕ ГО СМЕНИТЕ ИМЕТО ФЕНЕРБАХЧЕ ИЛИ НЕМА ДА...

  Или ќе си го смените спонзорот (Кафетерија- Фан клуб Фенербахче-Кичево) и името на клубот (Фенербахче), или нема да играте во полуфиналниот натпревар од понатамошните...

  Утре (понеделник) ни доаѓа новата Хиџретска 1440 година

  Неизмерната благодарност му припаѓа на Возвишениот Аллах, Господар и Створител на сите светови, Милостив, Семилостен, Владетел на Судниот ден и нека е Аллаховиот благослов...

  (Видео):Путин на средба со Хабиб: “Секој би го направил твоето“ честитки за “Достојната и...

  УФЦ шампионот Хабиб Нурмагомедов денес се сретна со рускиот претседател Владимир Путин, при што лидерот на Нурмагомедов му честитал на неговата победа над Конор Мекгрегор - кое  Путин ја...

  Арапските земји започнаа со подршка на Турција: Се продава американскот долар, а купува Турската...

  Во знак на подршка на Турција и нејзината економија, која изминативе денови е изложена на обид за уривање на турската лира, пред се од...

  ТУРЦИЈА: Отворена рафинеријата “СТАР“ инвестиција вредна 6,3 милијарди долари

  Во Алиага, во близина на Измир, Турција, денес свечено беше отворен мега инвестициски проект, "Rafinerija Star", објави агенцијата Анадолу (АА). Церемонијата на отворање се одржа...

  ОД ЕМИРОТ НА КАТАР НАЈСКАПИОТ ПРИВАТЕН АВИОН ПОДАРОК ЗА ЕРДОГАН

  Анкара - Катарскиот емир, шеикот Тамим бин Хамад ал Тани, му подари на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган авион "боинг 747-8". Тоа е еден од...

  Ердоган ја отвори централната џамија во Келн- Германија

  Претседателот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган денеска свечено ја отвори новоизградената џамија во германскиот град Келн, која е една од најголемите џамии во...

  Турската лира се зајакна на ниво пред големиот пад – Во критичен момент реагира...

  Изгледа дека интервенцијата на Народната банка на Турција и објавените мерки на Ердоган и неговата влада ја стабилизираа турската валута и денес девизниот курс...

  Прво слетување: Авионот на Ердоган слета на новиот аеродром во Истанбул

  Првото слетување на новиот аеродром во Истанбул, еден од најголемите во светот, го изврши авионот "ТЦ-АНК" во кој се наоѓал турскиот претседател Реџеп Тајип...
  error: Alert: Content is protected !!