17.1 C
Struga
Monday, September 27, 2021
дома Издвоено

Издвоено

  ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО од целиот терористички напад во двете џамии во Нов Зеланд

  (Дубаи - Портал) Во Сирија секој ден се извршуваат терористички напади и преку слики и кратки видео инсерти можеме да видеме како терористите од...

  ОБАВЕЗНО погледнете против какви луѓе се бори претседателот Ердоган во Турција.

  (Дубаи-Портал) Драги браќа и сестри, на интернет се шири видео матријал од плоштадот Таксим во Истанбул. Синоќа за време на акшам намаз кога се...

  Турција: Уловена ајкула долга 4 метри, а месото ќе биде поделено на лица заболени...

  (Дубаи - Портал) Колку се спремни Турските рибари, оваа ајкула долга 4 метри е доказ за тоа, а колку се хумани е доволен доказ...

  Ердоган утре во Анкара ќе ја отвори најголемата градска болница во Европа

  Во состав на болницата се наоѓа и медицински кампус, а оваа болница има капацитет дневно да прима 30.000 пациенти' (Дубаи - Портал) - Во главниот...

  Од Скопје до Чанаккале група на активисти со велосипеди во чест на загинатите

  (Дубаи - Портал) По повод 104. годишнина од победата на Чанаккале на 18 март, група од седум активисти ширум Балканот, на иницијатива на Планинарско-еколошкото...

  Тешки денови за ФЕТО во Северна Македонија

  Установите поврзани со терористичката организација на Фетула Ѓулен (ФЕТО), кои дејствуваат во Северна Македонија, минуваат тешки денови поради ефикасната борба на Турција и финансиските...

  Отворена Џамијата Чамлиџа, изградена на највисокиот рид на Истанбул

  Утрово со читање на првиот езан (повик за клањање) е отворена Џамијата Чамлиџа во Истанбул, најголемата џамија на Турција Џамијата Чамлиџа која е изградена на највисокиот рид...

  Анкара: Претседателот Ердоган денес ја отвори најголемата болница во Европа

  (Дубаи - Портал) Со почнувањето со целосен капацитет на здравствениот кампус, дневно се очекува да бидат примени околу 30 илјади пациенти По свеченото отворање од...

  Во 10 прашања, зошто Турција го купува системот за ракетна одбрана „С-400“

  (Дубаи-Портал)Откако Турција не доби позитивен одговор на барањето за ракетниот систем „Патриот“ од сојузникот САД, Анкара започна самата да бара систем за воздушна одбрана...

  Од претседателот Ердоган до Нетанјаху: Ти си тиранин кој ги масакрира 7 годишните палестински...

  (Дубаи - Портал) Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган реагираше остро против израелскиот претседател Бенјамин Нетанјаху за кого рече дека е тиранин кој ги масакрира седумгодишните...
  error: Alert: Content is protected !!