13 C
Struga
Sunday, September 25, 2022
дома Издвоено

Издвоено

  Бх кикбоксер, Харис Бибер-Брко: „Без верата би бил никој и ништо, цел живот би...

  Во време кога многу вредности се искривени, и кога лоши работи се сервираат, презентираат и украсуваат на младите, ние ги претставуваме спортот и младите...

  Франција: Над 100.000 демонстранти на протест, поради ковид пропусниците

  Во поголем број француски градови вчера се одржаа протести поради воведување на така наречените здравствени ковид пропусници. Седум саботи по ред во Франција се...

  Кандидат за градоначалник на Загреб: „Доста е кршење на човековите права, мерките не носат...

  „Кој знае по кој пат, тимот што е на власт наметнува мерки на граѓаните се додека тие самите не се придржуваат до истите. Наместо...

  Кичево: 7-ми традиционален Бајрамски концерт, како добредојде на Рамазан Бајрам

  Под покровителство на Муфтиство на град Кичево и група на наши сограѓани кои живеат во Македонија и надвор, односно дијаспората, и оваа година по...

  Претседателот Ердоган на врвот од листата на највлијателни муслимани во светот

  Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган е рангиран на прво место на 500 највлијателни муслимани во светот, јавува Anadolu Agency (AA). Во 10. едиција на годишникот...

  Награда „Создавачи на разлика“ за Емине Ердоган, од Светскиот хуманитарен форум

  (Дубаи - Портал) - Наградата „Changemaker“ т.ј. „Создавачи на разлика“ на г-ѓа Емине Ердоган ќе и биде врачена на церемонијата што ќе се одржи...

  Скопје: Подароци за децата со посебни потреби за празникот Рамазан бајрам

  Се работи за околу 50 деца со посебни потреби кои ги изразиле своите скромни желби, кои потоа биле исполнети од разни хуманитарци. (Дубаи - Портал)...

  Пронајден документ: „Вечера ОД 24 000 долари за Нетанјаху и сопругата“

  Нир Хефец (Nir Hefetz), поранешен помошник на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху (Benjamin Netanyahu), ја изввестил израелската полиција дека Нетанјаху (Netanyahu) и неговата сопруга вечерале...

  Официјално потврдено: На Ајасофија и е вратен статусот на џамија

  Претседателската одлука со која Ајасофија се отвара за молитва и преминува под ингеренции на Управата за верски работи на Турција (Дијанет) е објавена во...

  Ердоган им порача на САД: „Колку ви е вам битен Багдади, толку ни е...

  Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска ги критикуваше Соединетите Американски Држави (САД) за неиспорачувањето на водачот на терористичката организација ФЕТО, Фетула Ѓулен, во Турција,...
  error: Alert: Content is protected !!