20 C
Struga
Sunday, May 29, 2022
дома Наше интервју

Наше интервју

  Ајдароски: Состојбата во Подгорци стабилна, и превземени сите мерки за заштита од коронавирусот

  Имајќи ја во предвид моменталната ситуација во светот зафатен од страна на пандемијата на коронавирусот, имавме можност накратко да поразговараме со г-динот Адем Ајдароски,...

  Алеиви за Дубаи-Портал: АК Партијата е победник на локалните избори во Турција, со освоени...

  Претседателот на младината на Турската Демократска Партија на Северна Македонија(ТДП), за Дубаи - Портал, по повод на локалните избори во Турција се огласи: Саит Алеиви:...

  (Фото/Видео) НАШЕ ИНТЕРВЈУ: На 10 минути со Массаро и големиот Кичевски “ФЕНЕРБАХЧЕ“

  Во рамките на нашиот циклус интевјуа, овој пат имавме можност да бидеме гости и да поразговараме со сопственикот на најголемиот и единствен фан клуб...

  (Фото/Видео) Наше интервју со Ümit Karan поранешен Турски репрезентативец, фудбалер на Галатасарај и сегашен...

  Почитувани, во рамките на циклусот интервју-а на Дубаи Портал, овој пат Ви го прикажуваме нашето кратко интервју-разговор интервју Умит Каран познат, поранешен Турски репрезентативец...

  ИНТЕРВЈУ СО АЛАДИН ИМАМОВИЌ – ХОР “ЃУЛИСТАН“ НОВИ ПАЗАР

  Во рамките на овогодинешниот традиционален бајрамски концерт одржан на 17.06.2018, а кој секоја година како по традиција се оддржува по завршување на рамазанските пости,...

  ХАЈАТ ЗА ДУБАИ ПОРТАЛ: За проектот изградба на Културниот центар “Реџеп Тајип Ердоган“ и...

  Имајќи ги во предвид една од на низата на проекти кои Хуманитарното Здружение Хајат од кичево, заедно со своите активности веќе ги спроведува на...

  Наше интервју со Бени Османоски повеќекратен Европски и Светски шампион во Кик Бокс К1

  Имајќи ги во предвид успесите кои во изминативе неколку години наназад ги постигнува во спортското натпреварувањена  КИК БОКС -К1, имавме можност да поразговараме со...

  Интервју со Насто Палиоски кандидат за градоначалник на Општина Струга

  Во рамките на предвидениот информативен дел од програмата на нашиов портал, а по повод локалните избори, и представување на кандидатите з градоначалници, Ви го...

  Интервју со Лавдрим Елмази кандидат за градоначалник на општина Струга

  Дубаи Портал.  Пред да преминеме на прашањата кои се тема на овој наше кратко интервју. Ке може ли нешто во кратки црти да не...

  Интервју со др.Сејад Солакоски кандидат за градоначалник на Општина Струга

    Во рамките на информативниот дел од програмата на Дубаи Портал на предвидени разговори и интервјуа со кандидатите за градоначалници на Општина Струга, по повод...
  error: Alert: Content is protected !!