21 C
Struga
Saturday, June 19, 2021
дома ЕМИРАТИ

ЕМИРАТИ

  (Фото/Видео) АБУ ДАБИ: Џамијата на шеик Зајед, бисер на среде пустина

  Имајќи ја во предвид посетата на Дубаи Портал на Обединетите Арапски Емирати, не можевме да ја замислиме нашата посета на Абу Даби без претходно...

  (Видео) Мистериозно момче од Емиратите ги посетува земјите од Блискиот исток, и им помага...

  Дека сепак сеуште постојат луѓе кои сакаат да им помогнат на оние на кои им треба помош, било материјална или финансиска, зборуваат и најновите...

  Мохаммед бин Рашид ал Мактоум клањаше Бајрам намаз во џамијата Забел

  Дубаи, 15 јуни, 2018 година (WAM) - Неговото Височество Шеикot Мохамед бин Рашид Ал Мактум, потпретседател, премиер и Владетел на Дубаи, утринава клањаше Бајрам...

  Emirates иновација: Наскоро пристигнуваат авиони без прозорци (Видео)

  Една од работите што луѓето сакаат да ја прават додека летаат од една дестинација до друга е да гледаат низ прозорецот на авионот. Но, ова...

  Над 1.2 милион верници за време на Рамазан ја посетиле Големата џамија на Шеикот...

  АБУ ДАБИ- (WAM) - Повеќе од 1,2 милиони луѓе пристигнале во главниот град на Емиратите за да ја посетат Големата џамија на Шеук Зајед...

  ДУБАИ – DXB аеродромот се доближува кон бројката од 37 милиони патници примени во...

  DXB сообраќајот доближува 37 милиони патници во 2018 година Дубаи, 5 јули 2018 година (WAM) - Меѓународниот аеродром во Дубаи, DXB,веќе им посака добредојде на...

  ОАЕ испрати конвој од 17 камиони натоварен со 12.000 пакети храна за АД-дурахми, Јемен

  Ходеида, 16 Август, 2018 година (ВАМ) - 84.000 Јемениц, вклучувајќи 60.000 деца и 12.000 жени во АД-дураиммиската област Ходеида, ќе имаат корист од конвојот...

  Мохамед бин Рашид и Мохамед бин Зајед го отворија Ворнер Брос Светот на Абу...

  ABU DHABI, 23 јули 2018 година (WAM) - Неговото Височество Шеик Мохамед бин Рашид Ал Мактум, потпретседател, премиер и Владетел на Дубаи, и Неговото...

  (Видео) Делегација на ОАЕ предводена од шеикот Хамдан бин Зајед Ал Нахјан...

  ПОДГОРИЦА, 31 август 2018 година (ВАМ) - Претседателот на Црна Гора, Мило Дуканиновиќ, го прими тука, Х.Х. Шеик Хамдан бин Зајед Ал Нахјан, Претставник...

  Абдулах бин Зајед ја посети Сиди Саијед џамијата во Ахмедабат, Индија

  АХМЕДАВАД, 27 јуни, 2018 година (WAM) - H.H. Шеик Абдула бин Зајед Ал Нахјан, министер за надворешни работи на ОАЕ и меѓународна соработка, ја...
  error: Alert: Content is protected !!