21 C
Struga
Saturday, June 19, 2021
дома ЕМИРАТИ

ЕМИРАТИ

  Мохамед бин Рашид присуствуваше на супер-сабота трките во Mејдан

  ДУБАИ, 9 март 2019 година (ПАМ) - Потпретседател и премиер на Обединетите Арапски Емирати и Владетел на Дубаи Неговото Височество Шеик Мохамед бин Рашид...

  Владетелот Ум Ал Ал Каивајн ги прима делегациите од Гана, Уганда, кои учествуваат на...

  УММ АЛ QAIWAIN, 10 март 2019 година (ВАМ) - Х.Х. Шеик Сауд бин Рашид Ал Муала, член на Врховниот совет и Владетел на Ум...

  Пакистан му се заблагодари на ОАЕ за придонесот кон олеснување на тензиите со Индија

  ИСЛАМАБАД, 7 март 2019 (ВАМ) - Министерот за надворешни работи на Пакистан, Шах Махмуд Куреши, го пофали "ефикасен и вреден придонес" на ОАЕ за...

  Мохамед бин Зајед го прими рускиот министер за надворешни работи

  ABU DHABI, 7 март 2019 година (WAM) - Неговото височество шеикот Мохамед бин Зајед Ал Нахјан, престолонаследникот на Абу Даби и заменик-врховен командант на...

  ЕРЦ обезбедува 100 тони храна за Јемен на Црвеното Море

  Ходеида, 16 декември, 2018 година (ВАМ) - Црвената полумесечина од Емирати, ЕРЦ, продолжи да обезбедува дистрибуција на хуманитарна помош на брегот на Црвеното Море...

  Мохамед Бин Зајед го прими претседателот на Аргентина

  АБУ ДАБИ (ВАМ) - Неговото височество шеикот Мохамед бин Зајед Ал Нахјан, принцот од Абу Даби и заменик-врховен командант на вооружените сили на Обединетите...

  ОФИЦИЈАЛНО: Абу Даби најбезбеден град на светот, Дубаи на 11-та позиција

  Втора година по ред, главниот град на Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) е прогласен за најбезбеден град во светот. Во анкетата спроведена од редакцијата на...

  Светска сензација: Во Дубаи родена првата камила од епрувета

  Бинт Шахин е првата камила во светот која е родена од епрувета. Експертите од Camel Breeding Centеr во Дубаи користеле генетски материјал на мажјакот Шахин, кој бил...

  (Фото) ДУБАИ: Отворена специјализирана болница за лекување на камили

  40 милиони дирхеми вредната болница наменета за лекување на камили Dubai Camel Hospital изградена во местото Марму, во Дубаи, беше отворена оваа недела. Камилата Салгиа,...

  Програмата Dubai Cares’ во Кенија ја прицврстува моќта на технологијата за да ги зголеми...

  Делегација во Дубаи, предводена од Тарик Ал Гург, Главен извршен директор во Dubai Cares , дел од Глобалните иницијативи на Мохамед бин Рашид Ал...
  error: Alert: Content is protected !!