21 C
Struga
Saturday, June 19, 2021
дома ЕМИРАТИ

ЕМИРАТИ

  Рамазан во Дубаи.. (Фото+Видео)

  Како и секоја година, да се биде во мубарек месец Рамазан во Дубаи или останатите делови на емиратите, изгледа нешто посебно, што навистина треба...

  ОАЕ: Фондацијата Калифа започна со доставување на медицинска помош за Јемен

  МУКАЛЛА, Јемен, 24 декември, 2018 (WAM) - Обединетите Арапски Емирати, претставена од Фондацијата Калифа бин Зајед Ал Нахјан, испорача пратка на медицинска опрема во...

  ОАЕ жали за жртвите од пакистанската авионска несреќа

  ОАЕ упати искрено сочувство до владата и народот на Исламската Република Пакистан за жртвите од авионската несреќа коај се случи во пакистанскиот град Карачи...

  Емиратите со први 10 милиони долари ќе го помагаат земјоделството во Судан

  Судан ќе добие 40 милиони АЕД (10,8 милиони УСД) во земјоделски производи, објави во средата Фондот за развој на Абу Даби, АДФД. Овој потег е...

  Дубаи – Спој на Традицијата и Модерното

     Европскиот влијание е се по присутно, а 80% ос жителите на оваа земја го сочинуваат имигранти од повеќе од 150 земји. Ама додека градот се...

  (ОБНОВЕНО) ФОТО: Емиратите и официјално ја отворија својата амбасада во Дамаск

  Обединетите Арапски Емирати отворија амбасада во Дамаск која беше затворена во 2011 година на почетокот на војната во Сирија. Министерството за надворешни работи на Обединетите...

  ЕМИРАТИ: Со 1260 пакети храна, започна рамазанската кампања за помагање на семејствата во Јемен

  Обединетите Арапски Емирати дистрибуирале 1.260 пакети со храна за семејствата на шехидите во областите на Хота, Табан и Јахар во Мехор, во рамките на...

  Емиратите со хуманитарна помош за Украина за борба против КОВИД-19

  Авион за помош на Обединетите Арапски Емирати со 11 мерни тони медицински материјали е испратен во Украина за да и помогне на земјата во...

  15 слики кои го отсликуваат 15 годишното владеење на шеикот Мохамед.

  Шеикот Мохамед бин Рашид остави неизбришлив печат на Дубаи и ОАЕ. Пред петнаесет години денес, на 4 јануари 2006 година, тој беше именуван за...

  (Фото/Видео) Карго брод со хуманитарна помош на ОАЕ пристигна во Јемен

  MUKKALA, 16 јануари, 2018 година (WAM) - товарен брод на ОАЕ, кој превезуваше тони храна, денес пристигна во пристаништето Mukalla, Јемен. https://www.youtube.com/watch?v=3feSIB8Vhgc Хуманитарната помош представува донација...
  error: Alert: Content is protected !!