21 C
Struga
Saturday, June 19, 2021
дома ЕМИРАТИ страница 3

ЕМИРАТИ

  Црвената полумесечина на Емиратите го инаугурира „Селото Ал Медина“ во Нигер

  Црвената полумесечина на Емиратите, РКЕ, го инаугурираше „Селото Ал Медина“ во Нигер, во рамките на нејзините иницијативи за развој на западниот дел на земјата. Директивите...

  ОАЕ испрати авион со помош во Тунис во борба против КОВИД-19

  АБУ ДАБИ, 3 ноември 2020 година (ВАМ) - ОАЕ денес испратија авион со 11 метрички тони медицински материјали и респиратори во Тунис, за да...

  ОАЕ го слават “Денот на Знамето“

  Утре (вторник) во 11 часот, граѓаните и жителите низ ОАЕ ќе го одбележат Денот на знамето. Тоа ќе биде седма година во која се одржува...

  (Видео) Хамдан бин Мохамед ја инаугурира новата генерација на автобуски станици во Ал-Губаиба

  ДУБАИ, 19 октомври 2020 година (ВАМ) - Шеикот Хамдан бин Мохамед бин Рашид Ал Мактум, престолонаследникот на Дубаи и претседател на Извршниот совет на...

  ОАЕ испрати втор авион со медицинска помош во Јордан во борба против КОВИД-19

  Обединетите Арапски Емирати денеска испратија хуманитарен авион кој содржи 15 метрички тони медицински материјали и комплети за тестирање до Јордан. Помошта ќе им помогне...

  Пакистанскиот премиер го инаугурира 29 милиони долари вредниот пат Шеик Мохамед бин Зајед

  Пакистанскиот премиер Имран Кан го инаугурираше патот Шеик Мохамед бин Зајед Ал Нахјан, пат 42 километри во областа Мохманд во Кибер Пахтунква. Проектот беше имплементиран...

  SkyCargo на Емирати продолжува со напорите за помош во Бејрут, транспортирајќи над 160.000 килограми...

  Повеќе од еден месец откако експлозиите во Бејрут ги оставија уништените делови на градот, Емирати продолжува да го прави својот дел за да им...

  Хуманитарен брод на Емиратите со 2.400 тони помош пристигна во Бејрут

  Брод на Емиратите со хуманитарна помош, испратен од Црвена полумесечина на Емиратите, РКЕ, пристигна во главниот град на Либан, Бејрут, по директивите на г.г....

  ОАЕ ќе го прослави 90-тиот Национален ден на Саудиска Арабија

  ОАЕ ќе и се придружат на Саудиска Арабија во прославата на 90-от Национален ден на кралството на 23-ти септември. Официјалното учество на ОАЕ и јавноста...

  Фондацијата Калифа, и Фондот ЦСР ОАЕ обезбедија бенефит за над 395.000 луѓе преку иницијативата...

  Фондацијата Калифа бин Зајед Ал Нахјан продолжува да обезбедува хуманитарна помош преку иницијативите COVID-19 започнати од CSR ОАЕ фонд во партнерство со Фондацијата. Кампањата...
  error: Alert: Content is protected !!