21 C
Struga
Saturday, June 19, 2021
дома ЕМИРАТИ страница 55

ЕМИРАТИ

    На Њујорк му требаат 150, а на Дубаи само 10 години!

    Метрополата на арапските Емирати, Дубаи, во последните години забележува голем раст во речиси сите области. Експертите истакнуваат дека Дубаи во периодот од само десет...

    Бурж Ал Араб – заштитниот знак и гордоста на Дубаи

    Овој хотел е еден од малкуте во светот кој добил дури 7 ѕведи. Тој навистина претставува синоним за луксузен живот… Во последнава деценија Дубаи стана...
    error: Alert: Content is protected !!