21 C
Struga
Saturday, June 19, 2021
дома Хроника

Хроника

  Жител на Дебар тешко ранет со огнено оружје

  А.И. од Дебар синоќа бил ранет со огнено оружје, а поради сериозноста на повредите, по укажаната прва помош во Општата болница, е транспортиран на...

  / Видео / Скопје: Се запали автобус на ЈСП

  Автобус на ЈСП од двоспратните кинески, се запали во близина на железничката станица во Скопје. Причината на позарот не е позната, а повредени лица нема....

  Убиена касиерка, поради расправија за маска за лице

  Човек кој купувал во супермаркет во американската држава Џорџија, пукал и убил касиерка, поради расправија околу маската за лице. Во пукањето ранет бил и...

  Куманово: Работник тешко повреден, при пад од скеле

  Работник е тешко повреден откако паднал од скеле додека извршувал градежни активности на станбен објект, соопшти денеска СВР Куманово. – Вчера во 13:05 часот во...

  / Видео / Страшна тепачка во центарот на Струмица – маж претепан од толпа,...

  Сериозна тепачка во која учествуваат десетина луѓе се случила во центарот на Струмица. Сериозна тепачка во која учествуваат десетина луѓе се случила во центарот на...

  Седумгодишното детенце, кое утринава се задуши во пожар, било врзано со ланец

  Врзано со синџир било 7-годишното дете што денеска загина во пожарот во стан во Гостивар, соопшти Обвинителството. „Првичните сознанија на лекарскиот тим на лице место...

  Три сообраќајки на автопатот Гостивар-Тетово-Скопје

  Изминатава ноќ пријавени се три сообраќајни незгоди кои се случиле поради животни на автопатотот Гостивар-Тетово-Скопје, информираат од СВР Тетово. Во трите инциденти нема повредени...

  Пронајдено починато лице во затворот во Шутка

  МВР извести дека во затворот Шутка, било најдено починато 52-годишно лице, а медицинска помош констатирала смрт без траги на насилство. На 19.10.2020 во 06.50 часот...

  Скопје: Пукање во близина на Бит Пазар, нема повредени

  На 24.07.2020 во 01.20 часот на подрачје на Бит Пазар, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Н.М.(33) од Скопје, по претходна...

  Медиуми во Тирана: Пријавен за исчезнат во Албанија, пронајден мртов во Скопје

  Албански државјанин, кој пред неколку недели бил пријавен како исчезнат, бил пронајден мртов во Скопје. „Р.К. кој пред неколку недели беше пријавен за исчезнат, е...
  error: Alert: Content is protected !!