Рускиот претседател Владимир Путин утре ќе престојува во дводневна посета на Турција за да се состане со својот турски колега Тајип Ердоган и иранскиот претседател Хасан Рохани, објави денес Кремљ.

Путин и Ердоган, исто така, официјално ќе ја покренат првата фаза од турската нуклеарна централа Аккују, соопшти Кремљ , пренесува Ројтерс.

Извор:(Vijesti / ФЕНА)

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар
Ве молам ставете го вашето име