Во Москва се одржува средбата Ердоган – Путин

0

Започна средбата меѓу турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, и претседателот на Русија, Владимир Путин, јавува Anadolu Agency (AA)

Image may contain: 2 people, people smiling, people standing

Турскиот претседател Ердоган во Москва, изјави: „Трилатералните самити кои ги започнавме во рамки на процесот во Астана за Сирија; било во Сочи, Анкара и Техеран, навистина станаа средби кои го привлекоа вниманието на светот. Со овие наши средби верувам дека продолжението на овој процес ќе биде многу корисно.“