ОАЕ жали за жртвите од пакистанската авионска несреќа

0

ОАЕ упати искрено сочувство до владата и народот на Исламската Република Пакистан за жртвите од авионската несреќа коај се случи во пакистанскиот град Карачи во кој настрадаа голем број на патници и повредени при паѓањето во непосредна близина на стамбените објекти.

Во соопштението, Министерството за надворешни работи и меѓународна соработка изрази солидарност и поддршка за Пакистан во оваа трагедија, истакнувајќи го своето длабоко сочувство до Владата на Пакистан и семејствата на жртвите и желби за брзо закрепнување на сите повредени.

ВАМ / Тарик алфахам