На 25.03.2021 година во 22.45 часот во ОВР Струга, О.М.(43) од Струга пријави дека во 22.40 часот, едно лице пред нејзиниот дом фрлило пластично шише со течност, при што настанала експлозија. Извршен е увид а ОВР Струга презема мерки за расчистување на случајот.