Што се случува во Израел и колку корона-фашизмот ескалира таму, ќе се обидеме да се приближиме во овој текст. После тоа, ќе сфатите дека апсолутно сите теории на заговор се покажаа вистинити и дека тоа е без сомнение иднината што ја подготвуваат за нас. Израел во моментов е земја која вакцинираше најголем процент од своето население, околу 53%. Затоа тие се пофалени од СЗО и главните медиуми, системската пропаганда ги претставува како пат по кој треба да се оди. Само вчера имавме можност да видиме концерт организиран на стадионот само за вакцинирани лица. Системските медиуми со ентузијазам го објавија ова како позитивна вест (https://www.novilist.hr/novosti/svijet/u-tel-avivu-odrzan-prvi-koncert-na-otvorenom-za-cijepljene-posjetitelji/).

Сепак, она што главните медиуми нема да го пренесат се извештаи за последиците од вакцината. По почетокот на вакцинацијата, во Израел има драматично зголемување на смртните случаи, за кои секако властите тврдат дека починале од вирусот. Но, тие нема да кажат дека луѓето кои завршуваат во болници и кои умираат се главно оние кои ја примиле вакцината. Во категоријата над 65 години, податоците покажуваат дека по вакцината починале 40 пати повеќе луѓе отколку од вирусот! 4,91 лице на 100,000 починале од вирусот, додека околу 200 лица на 100,000 вакцинирани починале по првата доза (!) Во категоријата помлади од 65 години, 50 лица на 100,000 починале по првата доза на вакцината, додека смртноста од вирусот беше 0,19 лица на 100,000. Ова значи дека за помладите луѓе шансата за смрт е дури 260 пати поголема по вакцината отколку од вирусот (!) Ова се неверојатни податоци за кои сите главни медиуми молчат. Изворот на податоците е овој напис https://www.lifesitenews.com/news/experimental-vaccine-death-rate-for-israels-elderly-40-times-higher-than-covid-19-deaths-researchers кои се однесува на оваа студија http://www.nakim.org/israel-forums/viewtopic.php?t=270812&s=The_uncovering_of_the_vaccination_data_in_Israel__reveals_a_frightening_picture

На крајот на јануари, премиерот Нетанјаху на телеконференција на WEF (бандата Давос) изјави дека луѓето ќе мора да се вакцинираат најмалку еднаш годишно, бидејќи е само прашање на време кога ќе се појават видови што нема да бидат погодени од сегашните вакцини.

Од каде го знае тоа?

Потоа, тој ја одобри вакцината Фајзер да се користи кај деца под 16-годишна возраст (иако вакцината не е одобрена или тестирана за таа група) и исто така и кај бремени жени (иако дури и СЗО вели дека не се препорачува). Тој рече дека во преговорите со „Фајзер“ не се договарал премногу за цената и истакна дека Израел може да послужи како светска лабораторија за тестирање на вакцини и создавање на имунитет на стада. Тој најавува и вакцинирање на мали деца. Извор: https://www.timesofisrael.com/israels-vaccination-drive-extended-to-anyone-over-35-pm-warns-of-more-variants/

Таквите изјави звучат апсолутно неверојатно, дека премиерот на една земја го продава својот народ на фармацевтска компанија на овој начин. Но, мора да разбереме дека Израел е земја која постојано живее во вонредна состојба и дека има голема доверба во државата, затоа што луѓето кои се во страв мора да имаат доверба во државата за да ги заштитат од “терористите“, Иран, Сирија, Палестинци и други наводни закани. Затоа државата имаше големи овластувања и пред круната и медиумите беа силно контролирани од големо мнозинство. Само еден месец по годишната изјава за вакцинација, на 1 март, Нетанјаху изјави дека сега верува дека ќе биде потребно да се вакцинираат на секои 6 месеци со две дози и веднаш нарача 36 милиони дози вакцина од Фајзер. Се разбира, ова се mRNA вакцини. Израел има помалку од 9 милиони жители, што значи дека планира да го вакцинира секој жител, вклучително и деца, најмалку 4 пати годишно. Тој вели дека тоа е „најлошо сценарио“, но тие ќе ми кажат дека тоа е план. Бидејќи ова е она што теоретичарите на заговор го зборуваат повеќе од една година, со цел да се измени човечкиот геном, потребно е редовно да се зема генетска терапија на секои 6 месеци.

Но, барем во една работа Нетанјаху е искрен, тој отворено вели: „Овие вакцини што ги користиме, никој навистина не знае колку ќе трае имунитетот.“ https://www.reuters.com/article/health-coronavirus-israel- вакцина-int -idUSKBN2AT2Z1

Но, дури и тоа не е доволно за него, Нетанјаху објави дека преговара со Pfizer и Moderna за изградба на две фабрики за вакцинирање mRNA во Израел, со цел полесно да се бори против идните вируси што доаѓаат (?) https://www.i24news.tv/en/news/israel/1613424578-netanyahu-in-talks-with-pfizer-moderna-on-setting-up-vaccine-production-in-israel За време на масакрот за вакцинација, во земјата се гради таканаречената инфраструктура на зелени пасоши кои се всушност мобилни апликации, но вакцинираните, добиваат и зелен знак што може да се закачи на облеката. Ова со назначувањето на Евреите звучи некако познато од историјата. На вакцинираните лица се им е дозволено додека невакцинираните не можат да влезат во трговски центри, концерти, музеи, ресторани, хотели. Ова веќе не е план, ова веќе се спроведува, чуварите на влезовите ги проверуваат сите. И овој месец, истото се очекува да се воведе и за ресторани и барови. Звучи неверојатно, но вистинито е, дури и проверувачи на факти ќе го потврдат тоа. https://eu.usatoday.com/story/news/factcheck/2021/03/02/fact-check-israel-launching-green-pass-covid-19-vaccined/6871965002/

Pakao u Izraelu – budućnost koju i nama spremaju 1

Покрај овие потези на владата, израелските компании почнуваат масовно да соопштуваат дека невакцинираните нема да смеат да влегуваат во нивните простории, предводени од банки, а некои компании најавуваат дека невакцинираните нема да можат да работат за нив. Владата најави дека строго ќе ги казни сите компании што опслужуваат невакцинирани клиенти, а министерот за здравство Јули Еделштајн изјави дека невакцинираните ќе бидат ограничени само на супермаркети и аптеки! https://www.timesofisrael.com/government-plans-to-punish-bineses-that-serve-unvaccinated-customers-report/

Како да не е доволно, нема да им биде дозволено ниту да одат на плажа. Градот Тел Авив ја смени ткаенината на сите свои столови на плажа и стави натпис дека седењето е дозволено само за вакцинираните! Погледнете ја сликата и споредете ја со друга слика од Германија во 30-тите години на минатиот век. Во тоа време, на Евреите не им беше дозволено да влегуваат во одредени места затоа што не се сметаа за доволно „чисти“.

Денес го имаме точно истиот случај:

Pakao u Izraelu – budućnost koju i nama spremaju 3Pakao u Izraelu – budućnost koju i nama spremaju 2

И како да не е доволно, израелскиот парламент само донесе закон претходниот ден дека личните податоци (имиња, презимиња, адреси и телефонски броеви) на сите невакцинирани лица ќе бидат прогласени за јавни податоци и ќе им биде дозволено да се споделуваат меѓу владини агенции. Според официјалното соопштение од парламентот, целта на овој закон е „да им овозможи на владините агенции да ги охрабрат овие луѓе да земат вакцина контактирајќи ги лично.“ Што точно ова значи, погодете сами. Веројатно тропање на врата среде ноќ наскоро го следи примерот на Германија во 30-тите години на минатиот век. https://nypost.com/2021/02/25/israel-to-share-names-of-those-not-vaccinated-against-covid-19/ 

Сепак, сите овие работи не поминуваат без отпор, во Израел протестите против овие мерки и заклучувањето практично е редовна појава. Најистакнати во ова се ултраортодоксните Евреи, кои повеќепати брутално се судрија со полицијата. Се повеќе и повеќе луѓе разбираат што се случува, некои реагираат со насилство, некои со активизам, а други со страв за иднината и паника. Криминалците на власт го знаат тоа и затоа толку многу ги забрзуваат своите планови. За повеќе информации за Израел, можете да го погледнете ова интервју во кое израелски активист разговара со Дејвид Ајке и ја опишува ситуацијата таму. https://www.bitchute.com/video/2EIBqpT1qzJ5/

Израел ќе одржи парламентарни избори за помалку од еден месец, но немојте да мислите дека нешто значително ќе се промени. Повеќето најголеми партии ги поддржуваат овие мерки, иако има отпор во нивните редови. Единствената вистинска опозиција е 73-годишниот доктор по медицина Ариех Авни, лекар кој постојано ја критикува и разоткрива измамата за корона, основа своја политичка партија и оди на избори. Сепак, медиумите воопшто не му даваат простор, Фејсбук ја избриша неговата страница, а неодамна му беше одземена лиценцата за лекар. Класична техника на омаловажување и дискредитација. А, што се однесува до самите избори, тие ќе се одржат на гласачките машини на „Смартматик“, фирма што учествуваше во претседателските избори во САД. Дали мислите дека д-р. Авни успеваат да се сместат во парламентот? За жал, демократијата е минато, за тоа ќе учиме само од книгите во иднина, барем додека не се променат нашите книги. Она што се случува во Израел е токму она што со години го најавуваат теоретичарите на заговор и не се сомневајте за момент дека ова е планот што го подготвуваат за нас. Сè за што наводно Комисијата на ЕУ или СЗО во моментов дискутира, дебатира, дали да воведат пасоши на Ковид или не, сето тоа е дел од политичката претстава за да ги убеди луѓето дека наводно се дискутира, иако планот бил направен многу одамна. Повеќе не постои сомнеж дека тие подготвуваат нова верзија на фашизмот за нас, медицински фашизам потпомогнат од технологијата во 21 век и глобален холокауст против светската популација што ќе се спроведува со редовно вбризгување во крвта на генетски модифицирани mRNA технологија.

Извор:logicno