Пред некјој ден во овој напис пишувавме за пеколот што се случува во Израел. Таму пишувавме за огромното зголемување на смртните случаи по вакцинирањето, за најавите дека секој ќе мора редовно да се вакцинира на секои 6 месеци со 2 дози, за воведување на пасоши на Ковид и забрани за невакцинирани и други ужаси што се случуваат таму. Во овој месец ситуацијата дополнително се влоши и вестите што доаѓаат од Израел се апсолутно зачудувачки. Ако разбирате англиски, во ова одлично видео ќе добиете добра слика за тоа што се случува таму.

Резервен линк

На почетокот на видеото, можете да видите како извршниот директор на Pfizer отворено изјавува: „Израел стана како светска лабораторија.” Оваа реченица можеби најдобро опишува што се случува таму, Израел стана лабораторија за тестирање вакцини и сите жители станаа принуден тест зајаци. И навистина им се закануваат на сите начини. Невакцинираните лица масовно почнаа да ги губат своите работни места: наставници, лекари, војници … Забрането им е влегување практично насекаде, освен супермаркети и аптеки, и се чини дека е само прашање на време. Секој живот за нив наскоро ќе стане невозможен, а камоли нормален живот. Воведен е де факто медицински апартхејд. Луѓето кои не сакаат да се вакцинираат се во паника и страв за иднината и за своите деца. Постојат извештаи за луѓе кои продаваат се што имаат и бегаат од земјата. Свесни за ова, властите им забранија на децата да ја напуштаат земјата! Звучи неверојатно, но тоа е вистина. Извештајот од „Ерусалим пост“ можете да го погледнете тука.

Izvještaj iz Jeruzalem posta

Извештај од Ерусалим пост

Во меѓувреме, државата шири немилосрдна пропаганда за промовирање на вакцината. Премиерот Натенијаху, човек во моментот на кој му се суди за натрупување обвинувања за корупција и примање мито, ги повикува луѓето на телевизија да се вакцинираат во ова видео, снимено по повод Пурим (Израелски карневал). Во тоа видео, теориите на заговор за вакцината се исмејуваат како глупост, а на Нетанјаху му се обраќа од високо и отворено користи лаги. Тој наведува дека вакцините Covid се одобрени од американската ФДА (Администрација за храна и лекови) што не е точно. Covid вакцините во САД се само привремено лиценцирани само за „итна употреба“ и не се одобрени од ФДА.

 

Видео со превод на англиски:

Вакцините не само што не се одобрени од ФДА, туку дури и директорот на Фајзер признава дека ова е експеримент што се користи за собирање податоци. Да биде уште полошо, договорот што Израел го потпиша со „Фајзер“ не е јавен, т.е. објавена е затемнета верзија, а делот од договорот што се однесува на одговорност за последиците од вакцината е целосно оцрнет. Понатаму, најавена е вакцинација на бремени жени и деца на возраст од 12-15 години, иако вакцините не се одобрени за овие групи. Наместо да ја слушаат науката и да им нудат на луѓето вакцина со научни аргументи, израелските власти слушаат профит и користат само уцени, принуди, лаги и нетранспарентност. Политичарите најавуваат принудени вакцинации „од куќа до куќа“ за оние кои не биле вакцинирани доброволно. Оваа изјава ја даде Арие Дери, поранешен министер и шеф на политичката партија Шас.

Pakao u Izraelu 2. dio – Holokaust našeg doba 1

На социјалните мрежи, невакцинираните се нарекуваат „валкани“, „опасни“ и се тврди дека никогаш не треба да се чуваат заедно со вакцинираните. Дури и израелскиот министер за здравство отворено изјавува: „Оние кои се вакцинирани не се опасни за општеството.“ Ова, се разбира, индиректно вели дека невакцинираните се „опасни за општеството“. Ова е терминологија која е веќе многу близу до она што беше речено во Германија во 30-тите години на минатиот век кога одредени групи беа прогласени за опасни за општеството (интелектуалци, комунисти, Евреи).

Pakao u Izraelu 2. dio – Holokaust našeg doba 2

 Споредбите со нацистичка Германија веќе не се претерување. Неколку, но храбри, израелски активисти против блокада носат жолти sвезди на нивните протести и цртаат сериски броеви како оние во концентрационите логори на нивните раце. На нивните митинзи, старите преживеани од холокаустот често зборуваат и предупредуваат каде води ова. Некои од нив извршиле самоубиство затоа што не сакаат да го преживеат пеколот на нацизмот. Хрватските медиуми пишуваа и за еден таков случај од соседна Австрија. Таму можете да прочитате овде:

„Татко ми изврши самоубиство во ноември затоа што не сакаше да го преживее она што веќе еднаш го имаше искусно за време на војната“, изјави за АФП Беатрикс Хаснер, која носеше венецијанска маска. „Тој рече дека не сака да се врати во диктатурата и се самоуби на 92-годишна возраст“, ​​рече шокираниот демонстрант. Човештвото навистина е во пресвртна точка. Ситуацијата е крајно драматична. Фашизмот се врати и само најглупавиот меѓу нас сè уште не го разбира. Наскоро и ние ќе се соочиме со ужасен избор.

  • Првата опција е да се прифати вакцината, и сите идни што се подготвени за нас, а кои ќе треба редовно да ги земаме за остатокот од нашиот (веројатно многу скратен) живот, да се справат со можните здравствени последици од таа одлука, и обидете се да живеете „нормално“ во тоталитарно општество.
  • Друга опција е да се одбие вакцината и да се преправаме дека проблемот ќе помине сам по себе, ќе трпи дискриминација  и навреди, сè додека не ни одземат едно по друго и додека конечно не тропнат на нашата врата среде ноќ.
  • Третата опција е конечно да направите нешто додека не е предоцна!

За повеќе информации од Израел и снимки од полициски судири со демонстранти:

https://banned.video/watch?id=604fbe33dd5caf458aee03ad

https://www.bitchute.com/video/ypn2TqrHIzx0/

Извор:logicno