Денес, д -р Ентони Фаучи е домашен херој за половина Америка.

Компаниите за лекови, владини претставници и корпоративните медиуми финансирани од фармацијата се повикуваат на него, за да ги оправдаат заклучувањата, носењето на маски и експерименталните вакцини.

Неодамнешниот едиторијал во водечко медицинско списание го повика Конгресот да направи кривично дело јавно да го критикува д -р Фаучи.

Поттикнувајќи го сопственото обожение, д-р Фаучи изјави дека сите оние што ги доведуваат во прашање неговите изјави се „антинаучни“.

Но, кој е д -р Фаучи навистина?

„Во мојата нова книга („Вистинскиот Ентони Фаучи“ – книга на Роберт Ф.Кенеди, Јр), покажувам дека д -р Фаучи направи малку за да го заработи трезвениот „Доктор на Америка“.

Наместо тоа, тој преживеал 50 години како Ј. Едгар Хувер за јавното здравство со постојано ставање приоритет на профитот на „Биг Фарма“ над благосостојбата на своите сонародници, и преку платеничка почит кон хемиската и земјоделската индустрија, воениот индустриски комплекс, разузнавачкиот апарат и  другите луше форсирачи на апчиња, напивки, прашоци, отрови, боцки…

Во текот на повеќе од една година макотрпно и педантно истражување, открија шокантна приказна која го избриша спинот на последователните медиуми по д-р Фаучи … и тоа ќе го алармира секој Американец – демократ или републиканец – кој се грижи за демократијата, нашиот Устав и иднината на нашата здравјето на децата.

Во мојата книга откривам како Фаучи:

 • беше главниот архитект на „заробувачката агенција“ – субверзија на демократијата од нарко индустрија, која манипулира со регулаторите како чорап кукли.
 • Не беше успешен во текот на неговата 50-годишна кариера во Националниот институт за алергија и инфективни болести (НИАИД) за да ја реши причината, да ги спречи или излечи експлозивните епидемии на алергии и хронични заболувања за кои Конгресот го обвини за намалување. Пандемијата на хронични заболувања е неговото трајно наследство. Тие заболувања сега ослабуваат 54% од американските деца во споредба со 6% кога се приклучи на НИАД.
 • постојано користеше измама, малтретирање, заплашување, разградување и фалсификување наука за да добие одобрување за безвредни и смртоносни лекови и вакцини.
 • саботираше безбедни и ефективни терапии за патентирани патенти за СИДА, истовремено промовирајќи смртоносни лекови за хемотерапија кои речиси сигурно предизвикаа повеќе смртни случаи отколку ХИВ.
 • го трансформираше НИАД од регулатор за јавно здравје во инкубатор за фармацевтски лекови за кои тој и неговите доверливи заменици често поднесуваат патенти и собираат хонорари. Д-р Фаучи тврди дека патентните права на модерната вакцина вредат милијарди долари за НИАД и избрале најмалку четири негови потценети лица за НИАД да добијат 150.000 долари годишно од хонорар.
 • остварува диктаторска контрола врз армијата лидери „знаење и иновација“, кои се појавуваат секоја ноќ на ТВ за да ги папагализираат неговите православности и да ги „разоткриваат“ неговите противници кои ги извршуваат неговите криво клинички испитувања на глобално ниво и кои ги населуваат „независните“ федерални панели што ги одобруваат и овластуваат лекови и вакцини-вклучително и комитетите што дозволија Овластување за итна употреба на вакцини за Ковид-19.
 • го прекрши федералниот закон да им дозволи на неговите фармацевтски партнери да жртвуваат и убиваат стотици сиромашни и темнокожи деца и сирачиња во САД и Африка, како лабораториски стаорци во смртоносни експерименти со токсична СИДА и хемотерапија за рак.
 • постојано измислуваше и вооружуваше измамнички пандемии, вклучувајќи птичји грип (2005), свински грип (2009) и Зика (2015-2016), со цел да продава нови вакцини.
 • соработуваше со Пентагон и разузнавачките агенции за да спроведат експерименти „за подобрување на функцијата“ за одгледување пандемични супербактерии во лошо регулирани лаборатории во Вухан, Кина и на други места, под услови што практично гарантираа бегство на вооружени микроби како САРС-КоВ-2.
  Тоа е само кратката листа.

Д-р Фаучи и неговиот бенд профитери од фармацевтската индустрија и Силиконската долина-кои работеа со корумпирани политичари, заробени федерални агенции и купените и главните медиумски, купени медиуми-ја искористија ковид пандемијата за да профитираат милијарди од вакцини и други профитабилни лекови.

Неговиот катастрофален лош менаџмент го зголеми еден од најголемите бројки на смртни случаи од ковид, кај сите нации.

Д -р Фаучи ја водеше крстоносната војна за да ги потисне функционалните лекови како „Ивермектин“ (Ivermectin“) и „хидроксихлорокин“ („hydroxychloroquine“), кои можеа да избегнат 80% од смртните случаи и хоспитализациите од ковид и да ја прекинат пандемијата преку ноќ.

Треба да го запреме д -р Фаучи и државниот удар против Уставот, човековите права и либералната демократија на глобално ниво.

Бидејќи оваа книга им се заканува на нивните претпријатија за вакцини вредни трилиони долари, д-р Фаучи и неговите сојузници во медицинскиот картел, медиумите и војската ќе упатат жестоки критики и ќе користат цензура-за да го разоткријат и замолчат „Вистинскиот Ентони Фаучи“.

Со ваша помош, оваа книга може да одигра трансформациска улога во разоткривањето на д -р Фаучи како шарлатан и во прикажувањето на светот дека д -р Фаучи, далеку од тоа да биде исцелител, е еден од најзначајните масовни убијци во историјата на човештвото.

Се надевам дека оваа книга ќе мотивира – и мобилизира – милиони повеќе застапници за вистината, здравјето и демократијата.

Датумот на објавување „Вистинскиот Ентони Фаучи“ („The Real Anthony Fauci“) е 9 ноември. Со претходна нарачка на вашата копија денес, ќе помогнете книгата да се доведе до бестселер, намалувајќи ја моќта на цензурите да ме замолчат. Ви благодарам.


„Dubai-Portal“

 Robert F. Kennedy Jr, „LewRockwell“